لطفا منتظر باشید

تاریخچه شرکت خودروسازی بی ام و

BMW Company
اشتراک گذاری

امروز بی ام و ( BMW ) یک تولید کننده خودروی مدرن، ارزشمند و محبوب میباشد. با اینحال تاریخ BMW  به وضوح نشان دهنده مسیری میباشد که در تلاش برای جلب اعتماد و احترام طرفداران خود طی کرده است. گردش مالی این شرکت حدود ۱۷۰ میلیارد یورو در سال است که حدود ۹ میلیارد دلار آن سود خالص میباشد. زیرمجموعه های بزرگ این برند در تولید خودروهای کوچک، خودروهای لوکس و خودروهای الکتریکی تخصص دارند. از نظر جغرافیایی دفتر اصلی این شرکت در آلمان و در شهر مونیخ واقع شده است. امکانات تولید هم در برخی از شهرهای آلمان و هم در کشورهای دیگر قرار دارد. خودروهای BMW سالهاست که رقیبی موفق برای محصولات مرسدس بنز بوده اند. این شرکت که در اصل برای ساختن موتورهای هواپیما تاسیس شده بود، با ورود به صنعت خودروسازی، امروز به یکی از برترین های این صنعت پرطرفدار بدل گشته است.

تاریخچه برند بی ام و ( BMW )


بی ام و ( BMW ) یک تولید کننده خودرو، موتورسیکلت و دوچرخه آلمانی است که در سال ۱۹۱۶ میلادی تاسیس شد. مقر مشهور معماری این شرکت که در وهله اول فقط موتورهای هواپیما تولید میکرد، در سال ۱۹۱۳ میلادی توسط کارل فردریش راپ در مونیخ تاسیس شد. همچنین تصور میشود که قسمت آبی آرم BMW نشان دهنده آسمان و قسمت سفید نمایانگر پروانه هواپیما میباشد. هرچند ادعایی هم وجود دارد مبنی بر اینکه رنگ ها نشان دهنده پرچم ایالت بایرن (باواریا) است. با اینحال شرکت خودروسازی بی ام و ( BMW ) در سال ۱۹۲۸ میلادی به طور رسمی شروع به ساختن خودرو کرد. اما هنگامی که جنگ جهانی دوم به پایان رسید، نیروهای متفقین کارخانه های شرکت را غیر قابل استفاده کردند. لذا شرکت BMW با تولید مواد آشپزخانه و باغ از این دوره جان سالم به در برد.

با این وجود در سال ۱۹۵۰ میلادی،  این شرکت دوباره به بازار خودرو بازگشت. هرچند فروش در دهه ۱۹۵۰ میلادی چندان درخشان نبود، با دهه ۱۹۶۰ میلادی شروع به افزایش کرد. در اواخر دهه ۱۹۶۰ و تا اواخر دهه بعد نیز خودروهای بی ام دبلیو سری ۳، ۵ و ۷ متولد شدند. و اما خودروهای معروف و پرقدرت این شرکت موسوم به M نیز در بین سال های ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۹ میلادی تولد یافتند. همچنین خودروهای شاسی بلند سری X این برند مطرح آلمانی از سال ۱۹۹۹ با تولید بی ام دبلیو X5 به بازار آمدند و امروز در ۷ سری از بی ام دبیلو X1 تا X7 تولید میشوند.

به علاوه تولید موتورسیکلت که یکی دیگر از زمینه هایی است که بی ام و ( BMW ) در آن بسیار قوی میباشد، پس از جنگ جهانی اول آغاز شد. اولین موتورسیکلت موفق، مدل R32 بود که در سال ۱۹۲۳ میلادی عرضه شد. در بحبوحه جنگ جهانی دوم موتورسیکلت R75 و در سال ۱۹۸۳، مدل های سری K تولید شد و به بازار آمدند که تا به امروز مدل های جديد سری R و K با یک سری از تجهیزات مدرن و تکنولوژی های جدید و بروز تولید میشوند. در حال حاضر بی ام دبلیو با تولید ۲۲۷۹۵۰۳ دستگاه وسیله نقلیه به عنوان دوازدهمین خودروساز بزرگ در جهان شناخته میشود.


کیفیت و امکانات محصولات برند بی ام و ( BMW )


کیفیت و امکانات این خودروساز برتر آلمانی را می توان حتی از شعارهای تبلیغاتی آن  اعم از با لذت برانید (the ultimate driving machine) یا لذت واقعی رانندگی (sheer driving pleasure) حدس زد. با اینحال این شرکت با اطمینان زیاد ادعا می کند که از انواع امکانات فن آوری آلمانی بهره برده است و همینطور هم هست و این شرکت واقعا از تکنیک های تحقیق و توسعه استفاده می کند و راحتی رانندگی را با بهترین عناصر ایمنی رانندگی ترکیب می کند. همچنین خودروها و موتورسیکلت های تولید شده توسط این شرکت که از فناوری هایی مانند iDrive، کنترل سرعت فعال یا همان کروز کنترل، سیستم فرمان فعال و سیستم valvetronic و… در خودروهای خود استفاده می کند، ویژگی هایی مانند مصرف کمتر، آلایندگی کمتر، ساختار پویاتر و لذت و تجربه رانندگی با واکنش آنی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

با اینحال وقتی خودرویی آرم بی ام و ( BMW ) را بر روی خود دارد، به این معنی است که با یک خودروی لوکس و با کیفیت در سطح کلاس جهانی طرف هستیم که برای کاربرانش بهترین ها را در جهت آسایش و لذت بردن از رانندگی فراهم کرده است. جایگاه بی ام دبلیو در بازار حتی برای رقبای آن به قدری خاص است که حتی مرسدس بنز، یکی دیگر از غول های خودروسازی جهان، با آگهي خود در یک روزنامه آلمانی از رقیب سرسخت خود به دلیل رقابت ۱۰۰ ساله تشکر کرد.

بالا