لطفا منتظر باشید

شهرها و اقامتگاه های مسیر جاده ای به بوشهر

شهرها و اقامتگاه های مسیر جاده ای به بوشهر
اشتراک گذاری

مهم‌ترین قدم برای مسافرت به شهر زیبا و جذاب بوشهر، بررسی شهرها و اقامتگاه های مسیر جاده ای به بوشهر است. در مسیرهای مواصلاتی این استان و مرکز آن، شهرهای بسیار زیادی واقع شده‌اند. در واقع شما قادر هستید به‌راحتی از این شهرها و جاده‌های زیبایشان عبور کرده و به مقصد برسید.

نکته مهمی که باید گفت، وجود اقامتگاه‌های فراوان در این مسیر است. فرقی نمی‌کند که از تهران به این شهر می‌روید یا از اصفهان؛ هتل‌ها و اقامتگاه‌های فراوانی در دسترس شما هستند تا برای استراحت در آن‌ها توقف کنید. اگر می‌خواهید به‌راحتی به این شهر بندری زیبا در جنوب کشور مسافرت کنید، پیشنهاد می‌شود که تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

سفر به بوشهر با ماشین؛ جذاب‌ترین انتخاب

همان‌طور که می‌دانید به‌دلیل محبوبیت بسیار زیادی که شهر بوشهر بین ایرانیان و توریست‌ها دارد، روش‌های مختلفی جهت مسافرت به آن قرار داده‌اند. شما قادر هستید با سوارشدن در هواپیما، قطار و اتوبوس به‌راحتی به این شهر بروید؛ اما از دیدن زیبایی‌های مسیر محروم خواهید شد. پس علاوه‌بر این موارد انتخاب‌های جذاب‌تری نیز وجود دارند که نیاز است به آن‌ها نیز فکر کنید.

شما قادر هستید با استفاده از ماشین خود نیز به این شهر مسافرت کنید. مسافرت جاده‌ای به استان بوشهر مزایای بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد؛ لذت ‌بردن از جاده‌ها و مناظر طبیعی جنوب کشور، تجربه آب‌وهوای منحصربه‌فرد و اختیار در زمان رانندگی و استراحت از مزایای پراهمیت این کار است.

کیفیت جاده‌های بوشهر چگونه است؟

موضوعی که درباره شهرها و اقامتگاه های مسیر جاده ای به بوشهر وجود دارد، کیفیت جاده‌هایی هستند که در آن‌ها رانندگی می‌کنید. مهم‌ترین عاملی که برای رانندگی وجود دارد، جاده و نوع آسفالت آن است. اگر جاده‌های مواصلاتی کیفیت خوبی نداشته و پر از چاله باشند، علاوه‌بر آسیب رساندن به خودرو موجب ازبین‌رفتن لذت مسافرت می‌شود.

باید گفت که خود استان بوشهر و مرکز آن، از جاده‌های مناسبی برخوردار هستند. بیشتر این جاده‌ها دارای آسفالت مناسبی بوده و علاوه‌بر بهره‌گیری از خط‌کشی، دارای نور نیز هستند. در بسیاری از مسیرها مانند مسیرهای شهر تهران و مسیرهای اصفهان شاهد ساخت جاده‌های باکیفیت و تمیزی هستیم.

بهترین شهرها برای مسافرت جاده‌ای به بوشهر

شهرهای مختلفی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها به استان بوشهر و مرکز آن بروید. اگر بخواهیم شهرها و اقامتگاه های مسیر جاده ای به بوشهر را برای شما نام ببریم، در واقع موارد بسیار زیادی میان آن‌ها قرار می‌گیرند. بهترین شهرها و مناطق ایران که قادر هستید از آن‌ها به بوشهر مسافرت کنید شامل شهرهای تهران، شیراز، اهواز، اصفهان، بندرعباس و یاسوج است. البته موارد دیگری نیز وجود دارند؛ اما فاصله این شهرها و مسیرهای میان آن‌ها در بهترین حالت خود هستند.

مسیرها و جاده‌های بین بندرعباس و بوشهر

یکی از زیباترین مناطقی که در ایران وجود دارد، بندرعباس است. این منطقه را باید یکی از مناطق جنوبی ایران دانست که دارای بندر بوده و جذابیت‌های ظاهری زیادی برای توریست‌ها دارد. اگر در این شهر زیبا زندگی می‌کنید، قادر هستید به‌راحتی از آن به بوشهر بروید.

شاید با خودتان فکر کنید که فاصله بوشهر تا این شهر زیاد نیست؛ اما در پاسخ باید بگوییم که بوشهر تا بندرعباس حدود 750 کیلومتر فاصله دارد. شما مسیرهای مختلفی را برای دسترسی به این شهر دارید و باید حدود 9 الی 10 ساعت رانندگی داشته باشید.

چگونه از اصفهان به بوشهر سفر کنیم؟

برای اینکه بتوانید به بهترین شکل از مسیرهای جاده‌ای به بوشهر سفر کنید، می‌توانید این کار را ازطریق اصفهان نیز انجام دهید. یکی از شهرها و اقامتگاه های مسیر جاده ای به بوشهر، شهر اصفهان است که حدود 660 کیلومتر با آن فاصله داشته و مسیرهای زیبایی بین خود دارند.

البته شما قادر هستید با هواپیما در حدود 1 ساعت و 30 دقیقه به این شهر برسید؛ اما قطعا تجربه گذر از شهر اصفهان و لذت ‌بردن از جاذبه‌های طبیعی آن برای شما تکرارنشدنی خواهد بود. بسیاری از شهرهای اطراف نیز برای رفتن به بوشهر از اصفهان می‌گذرند.

بهترین راه برای مسافرت از تهران به بوشهر

پرتقاضاترین مسیری که برای مسافرت به شهر زیبای بوشهر بود، مسیر آن از پایتخت است. اگر می‌خواهید از پایتخت کشور یعنی تهران به بوشهر سفر کنید، باید بدانید که یکی از طولانی‌ترین مسیرها را برای این کار انتخاب کرده‌اید.

بسیاری از افراد پیشنهاد می‌کنند که این مسیر با قطار یا هواپیما طی شود؛ زیرا حدود 1270 کیلومتر میان این شهرها فاصله وجود دارد؛ اما اگر مسیر جاده‌ای را انتخاب کنید، باید از شهرهای قم، کاشان، اراک، اندیمشک، شوش دانیال، اهواز، بندر ماهشهر و بندر گناوه بگذرید. این شهرهای زیبا قطعا شما را جذب خود می‌کنند.

چه هتل‌هایی در مسیر بوشهر وجود دارند؟

برای بررسی کامل شهرها و اقامتگاه های مسیر جاده ای به بوشهر، باید اقامتگاه‌هایی که در مسیر وجود دارند را نیز مطالعه کنیم. این‌گونه است که راحت‌تر می‌توانید در مسیرهای این شهر استراحت داشته باشید. بهترین هتل‌هایی که قادر هستید در این مسیر در آن‌ها اقامت داشته باشید عبارت‌اند از:

 • هتل روناک کاشان

 • هتل نگارستان کاشان

 • هتل خانه رز کاشان

 • هتل پارس اهواز

 • هتل پرشیا اهواز

 • هتل امیرکبیر اراک

بهترین هتل‌های موجود در بوشهر

نکته قابل‌ توجهی که برای مسافرت به شهر بوشهر وجود دارد، بررسی هتل‌هایی است که در این شهر واقع شده‌اند. این هتل‌ها علاوه‌بر ارائه بهترین خدمات جهانگردی و توریستی، از طراحی‌های خاص و مناظر زیبایی در اتاق‌های خود برخوردار هستند. بهترین هتل‌هایی که می‌توانید در این شهر رزرو کنید عبارت‌اند از:

 • هتل ناکو

 • هتل سیراف

 • هتل ساحلی پرواز

 • هتل دلوار

 • هتل پلاس

 • هتل دریاکنار

 • اقامتگاه بوم‌گردی حاج رئیس

 • اقامتگاهمان همیشه‌سبز

 • هتل سنتی ژرمانسیکا

 • مجموعه اقامتی درسا

 • هتل‌آپارتمان یاس

 • هتل‌آپارتمان پاسارگاد

 • هتل‌آپارتمان هیرون

جمع‌بندی

درصورتی‌که به‌دنبال مسافرت به بوشهر هستید، باید بدانید که کدام شهرها و اقامتگاه های مسیر جاده ای به بوشهر بهترین انتخاب‌ها برای شما هستند. سفر جاده‌ای یکی از طولانی‌ترین و پرچالش‌ترین سفرهایی است که برای هر شهری وجود دارد.

باید گفت که سفر جاده‌ای به بوشهر از مزایای خاصی نیز برخوردار است؛ مانند کیفیت بالای جاده‌ها، اقامتگاه‌های بین‌راهی، شهرهای زیبا و مناظر منحصربه‌فرد در مسیر. در این مطلب تمامی شهرها و اقامتگاه های خاصی که در این مسیر وجود داشتند را باهم بررسی کردیم. قادر هستید از این مسیرها برای مسافرت به بوشهر استفاده کنید؛ نباید فراموش کنید که بهره‌گیری از یک خودروی سالم و سرحال نیز در این موضوع تاثیر دارد.

بالا